FANDOM


Muszę sobie kupić GPS'a, bo nie trafię do łazienki.
Leo Dooley
LeoSeason4Promotional.jpeg
Informacje
Pełne imię Leonard Francis Dooley
Pseudonimy Wątły McChuderlaczek (Adam, Bree i Chase)
Leoś (Donald, Tasha, Chase)
Cloony (Adam, Terry)
Dooley (Trent, Terry)
Leo Doody (poprzednia szkoła, Terry)
Płeć Mężczyzna
Data urodzenia 1998
Wiek 18 lat
Stanowisko Superbohater
Mentor
Mieszka w Mission Creek
Bioniczna Akademia Davenporta
Szkoła Liceum Mission Creek (wcześniej)
Davenport Bionic Academy (mentor)
Praca
Powiązania Davenport Industries
Wygląd
Oczy Brązowy
Włosy Czarny
Relacje
Małżonek
Rodzice Tasha Davenport (matka)
Donald Davenport (ojczym)
Dziadkowie Rose Dooley (babcia)
Rodzeństwo Adam Davenport (przybrany bioniczny brat)
Bree Davenport (przybrana bioniczna siostra)
Chase Davenport (przybrany bioniczny brat)
Daniel Davenport (przybrany bioniczny brat)
Dzieci
Wnukowie
Wujowsto Douglas Davenport (wujek)
Siostrzeńcy
Bbratankowie
Kuzyni
Krewni
Przyjaciele Terry Perry
Bob
Caitlin
Taylor
Logan
Spin
Miłość Danielle (ex-zauroczenie)
Janelle (dziewczyna)
Wrogowie Trent
Marcus Davenport
Victor Krane
Sebastian
Giselle Vickers
Troy West
Armia androidów
Inni
Produkcja
Aktor Tyrel Jackson Williams
Głos Beniamin Lewandowski
Debiut Crush, Chop and Burn
Ostatni odcinek The Vanishing
Galeria

Leo Francis Dooley to główny bohater serialu Szczury laboratoryjne. Jest synem Tashy i pasierbem Donalda. Od odcinka You Posted What?!? jest bioniczny, a od odcinka First Day of Bionic Academy był uczniem Bionicznej Akademii. W odcinku Space Elevator awansował na poziom zaawansowany, a w odcinku Lab Rats: On The Edge jest już na poziomie ekspert i w tym samym odcinku został mentorem.

W jego rolę wciela się Tyrel Jackson Williams, a w polskim dubbingu podkłada mu głos Beniamin Lewandowski.

Wygląd

A spójrz na mnie! Skóra i kości, no chyba żenada.
LeoGif.gif
Leo ma osiemnaście lat. Początkowo był niskim i szczupłym, wręcz chudym nastolatkiem o ciemnej karnacji. Od 3 sezonu zaczął bardzo szybko rosnąć i jest wyższy od Donalda, Bree czy Chase'a. Ma czarne, rótkie włosy i brązowe oczy. W pierwszych dwóch sezonach ubierał się w koszulki z przedłużonymi rękawami. Od 3 sezonu ubiera zazwyczaj koszulki z krótkim rękawkiem.

Osobowość i cechy charakteru

ChaseAndLeoGif.gif
Leo był jedynym normalnym dzieckiem w rodzinie Davenport i cieszy się z małżeństwa Tashy z Donaldem. Już pierwszego dnia zbliża do ojczyma, spotykając w jego domu Adama, Bree i Chase'a. Szybko się z nimi zaprzyjaźnia i traktuje ich jak własne rodzeństwo. W szkole, Leo jest uważany za fajtłapę, jednak z pomocą rodzeństwa był w stanie zaistnieć i zaczyna być zauważany.

Leo jest wierny, opiekuńczy i inteligentny. Pokazał te cechy w różnych sytuacjach, szczególnie gdy jego rodzina jest w nie zaangażowana. W sezonie pierwszym pokazał swoją lojalność wobec rodzeństwa, pozostając na ich stronie, pomimo niebezpieczeństwa czy szansy spotkania ze swoją miłością - Janelle. Jego troska o ich dobre samopoczucie jest widoczna bardziej w sezonie drugim.

Jego inteligencja i umiejętności rozwiązywania problemów zaczęły odgrywać ważną rolę w wielu przypadkach. Dzięki sprytnemu myśleniu był w stanie zatrzymać szybki pociąg i zatrzymać wyciek toksycznego gazu. Mimo to przy wielu okazjach nie uwzględnia potencjalnych konsekwencji swoich czynów.

Czasami Leo jest zmanipulowany i egocentryczny. Wiele razy korzystał z supermocy swojego rodzeństwa. Wykorzystał Bree do szybkiego przemieszczania się z klasy do klasy. Używał też super-siły Adama, by wygrać Spiralę Śmierci. Wykorzystał także Donalda, aby móc zobaczyć film, który matka zabroniła mu.

Leo ma również zwyczaj tworzenia własnych problemów, na przykład został uwięziony w prywatnej windzie dyrektorki, mimo że uczniowie nie mają do niej wstępu.

Leo jest częcto badzo egoistyczny. Gdy w odcinku Bionic Rebellion (część 1) Adam na chwilę mianował go zastępczym mentorem, Leo momentalnie odbiło na punkcie władzy i źle traktował wszystkich uczniów, a zwłaszcza Spina.

Leo także nie chciał żyć w cieniu swojego rodzeństwa i chciał być znany wsród ludzi, więc sam poszedł na misje w odcinku Mission Mania by uratować ludzi w helikopterze na krańcu wierzowca. Efekt był taki, że on też potrzebował pomocy.

Wiele razy Leo chciał pokazać rodzeństwu, że jest godzien bycia liderem i prawdziwym superbohaterem. W odcinku Lab Rats: On The Edge stworzył drużynę wraz z Taylor i Loganem. Przez swoją determinacje do pokazania swojego ogromnego potencjału doprowadził do tego, że Taylor straciła wzrok. Wkrótce jednak udowodnił wszystkim swoją postawę i został mianowany mentorem.

Moce i umiejętności

Supermoce

 • Bioniczne ręce: w odcinku You Posted What?!? S-1 zatrzymuje Leo w polu siłowym i przy pomocy wybuchów energii powoduje, że część sufitu odrywa się i spada na Leo. Douglas, chcąc pomóc chłopakowi, do jego złamanych rąk dodaje bioniczne moce.
 • Bioniczne nogi: W odcinku Space Elevator nogi Leo zostają zmiażdżone przez kosmiczną windę, więc Donald daje Leo bioniczbe nigi.
 • Elektrokineza: w odcinku Parallel UniversePotrafi zbierać elektryczność statyczną z otoczenia i wystrzeliwać nią w postaci piorunów.
 • Super szybkość: Leo używa tej zdolności by uciec przed wrogami.
 • Teleportacja: W odcinku Parallel Universe Davenport ujawnia Leosiowi, że jedną z jego nowo przesłanych umiejętności jest teleportacja. Każdy, kogo dotknie Leo, teleportuje się z nim.

Inne

 • Ulepszone odruchy: Leo ma odruchy, które są o wiele lepsze niż przeciętnego człowieka, co pozwala mu z łatwością uniknąć laserów i przekierować je z wielką dokładnością. Mówi, że rozwinął te odruchy, ponieważ całe życie gra w gry wideo.
 • Inteligencja: chociaż jego inteligencja nie jest tak samo wysoka jak Chase'a czy Davenporta, Leo jest bardzo inteligentnym dzieckiem.
 • Obmyślanie taktyk: Leo ma dar do wymyślania rozwiązań, nawet pod bardzo wysoką presją. Dzięki temu stał się specjalistą strategicznym zespołu.
 • Odwaga: mimo dziecinnej postawy, Leo ma silne poczucie odwagi. W odcinku Back from the Future nie wahał się wyruszyć na pomoc rodzeństwu, mimo że został prawie zabity.
 • Znajomość komputera: w odcinku Night of the Living Virus okazuje się, że wie, jak włamać się do komputerów.
 • Wytrzymałość: jak pokazano w odcinku Back from the Future, Leo ma wzmocnioną wytrzymałość, gdyż bez szwanku przeżył spadające na niego gruzy. Leo wykazał się wytrzymałością w odcinku Cyborg Shark Attack, gdy pokonał rekina i oprócz zniszczonej koszuli nic mu się nie stało. Leo także przeżył atak Marcusa w odcinku Bionic Showdown.
 • Walka mieczem: Leo jest bardzo wykwalikowanym wojownikiem, jak pokazano w odcinku Alien Gladiators. Bez problemu pokonał wielu przeciwników, a nawet Donalda, który jest wyszkolony do walki.
 • Zdolności manipulacyjne: jak pokazano w odcinku Chore Wars, Leo potrafi manipulować ludźmi. Bez problemu zmanipulował Donaldem by ten zabrał go na Świńskie Zombie do kina.
 • Zdolności detektywistyczne: jak zostało pokazane w odcinku Concert in a Can oraz Leo vs. Evil, Leoś jest bardzo dobrym detektywem co ułatwiło mu zdobycie dowodów na to, iż Marcus jest zły. Nie zdołał ich ejdnak nikomu pokazać, gdyż dowody zostały zniszczone.
 • Umiejętności taneczne: jak pokazano w odcinku Leo's Jam, Leo posiada taneczne umiejętności. Bez problemu zaimponował nimi Danielle.

Usterki

 • Niekontrolowane strzelanie laserowymi kulami: Początkowo Leo nie kontrolował swoich supermocy. Nie mógł przestać strzelać laserami w odcinku Armed & Dangerous.
 • Lunatykowanie: Kiedy Leoś nie posiadał jeszcze kapsuł na swoje bioniczne ręce i nogi w odcinku Under Siege lunatykował. W śnie atakował wszystkich w Bionicznek Akademii i nie był tego wcale świadomy.
 • Niekontrolowana bioniczne nogi: Kiedy Donald dał Leo w odcinku Space Elevator bioniczne nogi, ten niekontrolowanie kopnął jedną z nich piłkę.

Słabości

 • Brak doświadczenia: brak doświadczenia Leo na misjach czyni go bardzo podatnym na zagrożenia.
 • Niezdolność samoobrony: w przeciwieństwie do Adama, Bree, Chase'a i Donalda, Leo nie był nauczony walki wręcz i nie umiał się zbytnio obronić. Może jedynie polegać na technologii.
 • Znęcanie się: ze względu na swój wzrost i nie popularność, Leo był kiedyś obiektem żartów starszych.
 • Egoizm: czasami Leo jest bardzo egoistyczny. W odcinku Missin' the Mission zostawił Adama, Bree i Chase'a w szkole, gdy ci mieli zostać po lekcjach, a sam poszedł do domu.
 • Niezręczność: Leo czasami jest bardzo fajtłapowaty co pokazano w odcinku Crush, Chop and Burn, gdy nie umiał odbić piłki. W odcinku You Posted What?!? nie umiał trafić Krane'a i S-1 swoimi laserowymi kulami, a w odcinku Lab Rats vs. Mighty Med nie trafił Szarego Granita.

Relacje

Adam Davenport

Adeo.png
Adam jest przybranym kuzynem Leośka, ale traktuje go jak brata. Adam tarktuje Leo lepiej niż Chase'a, ale to nie przeszkadza mu by z nigo żartować. Spędzają ze sobą bardzo wiele czasu i są najlepszymi przyjaciółmi. Razem uczestniczyli w Śmiercionośnej spirali w odcinku Death Spiral Smackdown, razem stworzyli klona Adama w odcinku Adam Up i razem zbudowali tyrolcię dla zabawy w domu w odcinku Zip It. (zobacz Adeo)

Bree Davenport

Breo.jpeg
Bree jest przybraną kuzynką Leo, ale traktuje ją jak siostrę. Z trójki rodzeństwa, Leo spędza największą ilość czasu właśnie z Bree. Są najlepszymi przyjaciółmi. Często razem wpadają w kłopoty co pokazano w odcinku Bro Down. Leo czasami wykorzystuje super szybkość Bree co pokazano w odcinku Smart and Smarter. Leo czasami zostawia Bree w trudnych sytuacjach, ale ta mu wybacza. (zobacz Breo)

Chase Davenport

Edge51.jpeg
Chase jest przybranym kuzynem Leo, ale traktuje go jak brata. Mimo iż Leo spędza więcej czasu z Bree, to właśnie z Chase'm jest najbardziej zżyty. Są najlepszymi przyjaciółmi. Chase zdenerwował się na Leo w odcinku Exoskeleton vs. Grandma po tym jak przez Leo, Donald wyrzucił go z Davenport Industries, jednak potem Leo przeprosił go i Chase wrócił na pokład. Często spędzają ze sobą czas. (zobacz Cheo)


Donald Davenport

Doneo.png
Donald jest ojczymem Leo. Leo nazywa Donalda Szefuńciem. Leo często pomaga mu w labie i chce zostać taki jak Donald. Donald martwił się o Leo i nie pozwalał mu chodzić na misje. Wkrótce Leo udowodnił, że jest częścią zespołu i Donald przyznał mu stanowisko Misyjnego specjalisty. Leo czasem żartuje z Donalda, a Donald z Leo. Leoś uratował Donaldowi życie w odcinku Bionic House Party. (zobacz Doneo)

Tasha Davenport

Tasheo.jpeg
Tasha jest matką Leo. Tasha jest bardzo opiekuńcza w stosunku do Leo. Nie lubi kiedy Leo gra w gry Video i ogląda zbyt długo telewizje. Leo czasami okłamuje Tashę lub nie mówi jej prawdy. Tasha czasami zbyt przesadnie martwi się o Leo. Leo często nie rozumie czemu Tasha daje mu szlabany. Ona również nie lubi kiedy dzieciaki i Donald spędzają czas w laboratorium. W odcinku You Posted What?!? (część 2) dowiaduje się, że Leo ma bionikę. W odcinku Forbidden Hero chciała zabrać Leo z Akademii do domu, gdyż nie chciała by Leo latał na misje, gdzie może zostać ranny. (zobacz Tasheo)

Douglas Davenport

You Posted What image.png
Douglas jest przybranym wujkiem Leo. Początkowo, gdy Douglas był zły nie cierpił Leo i miał go za wścibskiego dzieciaka, który zawsze im przeszkadza. Gdy stał sie dobry, zaczęli się dogadywać. Douglas w odcinku You Posted What?!? dał Leo bionikę, a w odcinku Armed & Dangerous postanowił go trenować. Są oni dobrymi przyjaciółmi i często spędzają ze sobą czas. (zobacz Dougeo)

Janelle

Creek34.jpeg
Janelle jest obiektem westchnień Leo. Leo starał się jej zaimponować na wszelkie sposoby, jednak wszystko kończyło się klęską. Zaimponował jej przejażdżką helikopterem Davenporta w odcinku Can I Borrow the Helicopter?. Później w odcinku Back from the Future Leo z przyszłości powiedział, że Janelle zostanie w przyszłości żoną Leo, jednak kiedy Leo zamiast iść na randkę z Janelle poszedł ratować Adama, Bree i Chase'a, tak się nie stało. Leo musiał to wszystko naprawiać. W odcinku Mission: Mission Creek High Janelle uważała, że Leo przynosi jej pecha, więc ten starał się jej udowodnić, że jest inaczej. W odcinku Cyborg Shark Attack poszli do kina na film o rekinach. Nadal się spotykają. (zobacz Janeo)

Taylor

Edge41.jpeg
Leo i Taylor początkowo byli arcywrogami, kiedy ta była pod kontrolą Krane'a. Zmiażdżyła jego rękę, w efekcie czego Douglas dał mu bionikę. W odcinku Rise of the Secret Soldiers Leo pokonał ją przy użyciu nowej supermocy. Gdy Taylor powróciła w odcinku One of Us zaprzyjaźnili się. W odcinku Lab Rats: On The Edge stworzyli drużynę, jednak przez Leo, Taylor została niewidoma. Przytulają się w tym samym odcinku, gdy Leo został mentorem. (zobacz Tayleo)
Leo ma młodszą siostrę o imieniu Naomi Davenport(Noami to córka Tashy i Donalda)

Występy

Leo jest głównym bohaterem serialu Szczury laboratoryjne, dlatego też pojawia się w każdym odcinku.

Ciekawostki

 • Leo miał 13 lat, aż do odcinka Bionic Birthday Fail.
 • Lubi smucącą się Bree.
 • Leo był tak mały, że ​​samoprowadzący się samochód Davenporta umieścił blokady dla dziecka na drzwi, ponieważ myślał, że ma 9 lat.
 • Kocha się w dziewczynie o imieniu Janelle.
 • Nie lubi sztuki.
 • Obecnie jest specjalistą strategicznym w zespole.
 • W symulatorze w odcinku Bionic Birthday Fail miał supermoce Adama, Bree i Chase'a.
 • Kiedy się denerwuje - dziecinnieje.
 • Został zaproszony na imprezę, na którą nie zaproszono Bree i Chase'a.
 • Według niego, jego drugie imię wymawia się Ryzyko.
 • Uratował Janelle w odcinku Mission: Mission Creek High.
 • Nie lubi biegać.
 • Jego prawdziwe drugie imię to Francis.
 • W odcinku You Posted What?!? (część 2) Douglas daje Leo kilka supermocy.
 • W odcinku Rise of the Secret Soldiers dostaje misyjny strój.
 • Prawdopodobnie, gdy Leo otrzymał bionikę w odcinku You Posted What?!? to jego przyszła wersja prawdopodobnie przestała istnieć, ponieważ gdyby Leo nie uratował Adama, Bree i Chase'a w odcinku Back from the Future to nie doszło by do incydentu, w którym Leo otrzymał bionikę.
 • Jest fanem Świń Zombie
 • Jako pierwszy odkrył prawdziwe intencje Marcusa.
 • W odcinku Night of the Living Virus mówi, że ma 150cm.
 • Od odcinka Missin' the Mission jest misyjnym specjalistą
 • Miał rybkę o imieniu Beyoncé, którą Adam ugotował w odcinku Adam Up 
 • Boi się rekinów
 • W odcinku Under Siege okazuje się, że Leo bez kapsuły lunatykuje.
 • Douglas dał mu małą ręczną kapsułę w odcinku Under Siege
 • W Davenport Bionic Academy jest na poziomie podstawowym i mimo iż w odcinku Unauthorized Mission Donald postanowił przenieść go na wyższy level to tego nie zrobił.
 • Leo jest podobniej wielkości do Chase'a, Bree, Donalda i Douglasa
 • Douglas zostawił długopis w jego bionicznej ręce
 • Razem z Chase'm są najmłodsi z rodziny.
 • Uratował życie Donaldowi w odcinku Bionic House Party 
 • Leo prawie zginął dziesięć razy. Było to w odcinkach: Crush, Chop and Burn, Back from the Future, Speed Trapped, Missin' the Mission, Bionic Showdown, No Going Back, You Posted What?!?, Bionic House Party, Bionic Rebellion, Space Elevator
 • Leo nie mieszka razem z bionicznymi żołnierzami, tylko śpi na kanapie w Siedzibie mentorów.
 • Umie mówić po hiszpańsku i chińsku.
 • Prawdopodobnie urodził się w 1998 roku, gdyż w odcinku Bionic Birthday Fail kończył 14 lat, a akcja tamtego odcinka działa się w 2012 roku. Ponadto w odcinku Merry Glitchmas mówi, że ma 16 lat, a akcja tam tego odcinka działa się w 2014 roku.
  • Także wiele osób twierdzi, że Leo ma 8 lub 9 lat ze względu na jego wzrost mimo, że jest on tego samego wzrostu co Chase lub Donald.
  • Czasem pojawiają się błędy na temat wieku Leo, gdyż w odcinku Lab Rats: On The Edge Bree mówi, że Leo ma 16 lat, a powinien mieć wtedy 17.
 • W alternatywnej przyszłości jego żoną była Janelle, ale gdy zamiast iść z nią na randkę postanowił ratować Adama, Bree i Chase'a, przez co Janelle nie została jego żoną.
 • Dostał bioniczną nogę w odcinku Space Elevator.
 • W odcinku Space Elevator awansował na poziom zaawansowany.
 • Leo lubi odliczać.
 • Leo umie wpisać 13 słów na minutę.
 • Uwielbia filmy o Zombie.
 • Leo lubi włoskie meble.
 • Leo lubi także filmy o kosmosie.
 • W odcinku One of Us zaprzyjaźnia się z S-1.
 • W odcinku One of Us spotkał się z Janelle, gdyż ta zagroziła, że z nim zerwie, jeżeli się nie spotkają.
 • Chciał by S-1 miała na imię Charlotte, a nie Taylor.
 • Uwielbia pająki.
 • Na lunchboksie ma superbohatera.
 • Leo umie gotować.
 • Od odcinka Lab Rats: On The Edge jest mentorem.
 • Był jednynym uczniem w akademii, który został mentorem.
 • Woli wołowinę niż indyka.

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki