FANDOM


Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Robert Tondera
Robert Tondera.jpg
Informacje
Data urodzenia: 21 kwietnia 1965
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska
Zawód: Aktor
Serial
Rola: Aktor głosowy
Postać: Brutal*
Robert Tondera (ur. 21 kwietnia 1965 w Warszawie) to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. W roku 1989 ukończył PWST w Warszawie. W serialu Disney XD pt. Szczury laboratoryjne podkłada głos Brutalowi - alter-ego Chase'a.

Życiorys

Autor wielu scenariuszy gier i zabaw integracyjnych dla dzieci i młodzieży, autor "Programu edukacji teatralnej w szkołach", organizator i współorganizator szkoleń, imprez charytatywnych i integracyjnych. Trener w firmie szkoleniowo-doradczej "Progenja", od wielu lat specjalizujący się w organizacji pracy i działaniach na rzecz dzieci i młodzieży.

Ponadto reżyser – spektakli "Cywilizacja Vivat!" oraz "Dziwnaki i Święto Lasu" w teatrze "Nowym" w Warszawie. Poeta – współautor tomiku "Niekompatybilni". Jeden z wierszy "Wędrowcowi na do widzenia" znalazł się w ogólnopolskiej antologii pt. "21.37" z przedmową abp Józefa Życińskiego, wydanej przez Radio Lublin S.A. w 2005 r. Autor – książki dla najmłodszych "Dziwnaki i Święto Lasu" i scenariusza teatralnego "Cywilizacja Vivat!".

Konferansjer – balów i koncertów charytatywnych w Hotelach: Victoria, InterContinental, Hyatt, Bristol, w Filharmonii, teatrach: Roma, Bajka, i wielu innych miejscach, lektor – także filmowy, redaktor i grafik – w pismach branżowych, menadżer – własnych projektów teatralnych, członek: Klubu Rotary Warszawa-Józefów, ZZAP, ZASP i ZAiKS.

Linki zewnętrzne

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki