FANDOM


Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

"Szczury laboratoryjne"
"Lab Rats"
Lab Rats Logo.png
Informacje
Gatunek Sitcom
Serial komediowy
Twórcy Chris Peterson
Bryan Moore
Muzyka Niclas Molinder
Joacim Persson
Johan Alkenäs
Bert Selen
Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone
Produkcja
Producent wykonawczy Chris Peterson
Bryan Moore
Mark Brazill
Lokalizacja Hollywood Center Studios
Los Angeles Center Studios
Firmy produkcyjne It's a Laugh Productions
Disney XD Original Productions
Emisja
Kanał Disney XD
Data premiery 27 lutego 2012 (USA)
26 maja 2012 (PL)

Szczury laboratoryjne (Szczury laboratoryjne: Bioniczna wyspa - od 4 sezonu) (ang. Lab Rats/Lab Rats: Bionic Island) – amerykański sitcom produkcji Disney XD stworzony przez Chrisa Petersona i Bryana Moore'a. Produkcja rozpoczęła się we wrześniu 2011. Premiera serialu odbyła się 27 lutego 2012 w Stanach Zjednoczonych na kanale Disney XD, natomiast w Polsce odbyła się 26 maja 2012 roku na kanale Disney XD. Dnia 18 maja 2012 roku została oficjalnie potwierdzona druga seria serialu, a 26 lipca 2013 roku – trzecia. 9 maja 2014 roku Disney XD potwierdził 4 sezon serialu.

9 lutego 2015 roku Kelli Berglund potwierdziła w wywiadzie crossover z serialem Oddział specjalny o nazwie Lab Rats vs. Mighty Med.

26 czerwca 2015 roku Kelli Berglund oficjalnie potwierdziła, że 4 sezon jest ostatnim sezonem serialu, jednak dnia 3 września 2015 roku został oficjalnie ogłoszony spin off z serialem Oddział specjalny o nazwie Lab Rats: Elite Force, w którym główne rolę zagrają Kelli Berglund, Billy Unger oraz z serialu Oddział specjalny Jake Short, Bradley Steven Perry i Paris Berelc. Produkcja rozpocznie się pod koniec tego roku, a premiera zaplanowana jest na 2016 rok.

Opis fabuły

Sezon 1

Leo razem z matką wprowadza się do domu swojego nowego ojczyma, naukowca miliardera, Donalda Davenporta. Po przypadkowym wejściu do rozwiniętego technologicznie podziemnego laboratorium, Leo odkrywa trójkę nastoletnich nadludzi – supersilnego Adama, superszybką Bree oraz superinteligentnego Chase'a. Superbohaterowie proszą Leo, aby zabrał ich z laboratorium i pozwolił im żyć jak normalni nastolatkowie. Wkrótce zaprzyjaźniają się z Leo, którego traktują jak nowego brata i wspólnie szukają sposoby, jak ukryć swoje bioniczne moce przed światem. pomiędzy super tajnymi misjami bohaterowie przeżywają wiele przygód.

Sezon 2

Leo próbuje udowodnić rodzeństwu, że ich przyjaciel Marcus jest zły. Okazuje się, że ten ma supermoce. Leo bezskutecznie stara się zebrać na to dowody. W końcu ujawnia się szef Marcusa, Douglas, który okazuje się być jego ojcem i bratem Donalda. Marcus i Douglas porywają Donalda. Adam, Bree i Chase poznają się na Marcusie. Okazuje się, że to nie Donald a Douglas jest ich prawdziwym ojcem. Po walce w złej kryjówce Marcus zostaje zniszczony, a Douglas ucieka. Szczury wybaczają Donaldowi i mówią, że to on zawsze będzie ich ojcem. Później Chase idzie na samotną misję po paliwo do nowego wynalazku Davenporta. Kiedy zasypuje go lawina odnajduje go Douglas, który się tam ukrywał. Douglas próbuje przekonać Chase'a do przejścia na złą stronę mówiąc mu, że da mu super siłę i super szybkość. Chase zgadza się, ale to podstęp, gdyż gdy są w laboratorium Chase mówi mu, że nie zdradzi rodziny i zamraża Douglasa wynalazkiem Davenporta. Donald zabiera zamrożonego Douglasa do tajnego ośrodka. Wkrótce by uratować Perry, Szczury używają supermoce. Ta postanawia ich wydać FBI. Cały majątek Donalda zostaje skradziony. Adam, Bree i Chase by chronić rodzinę uciekają. Perry postanawia nie wydawać rodzeństwa, ale chce pieniędzy za milczenie. Okazuje się, że brat Donalda, Douglas został uwolniony z lodu przez zamaskowanego człowieka z supermocami i to on stoi za kradzieżą pieniędzy. Wysadza laboratorium. Donald i Leo w ostatniej chwili uciekają, ale zostają uwięzieni w windzie.

Sezon 3

Tasha uwalnia Donalda i Leo z windy. Adam, Bree i Chase zostają zabrani przez Douglasa w cyber masce. Rodzeństwo nie wie że to on i myślą, że to Donald. Zostają uwięzieni. Poznają nowego wspólnika Douglasa, Victora Krane'a. Kiedy uciekają Douglas uruchamia bim-bama by ich kontrolować. Rodzeństwo wraca do domu i chce zniszczyć Donalda, Leo i Tashę. Udaje im się wyłączyć Bim-Bama. Krane przysięga, że ich zabije. Donald zbiera pieniądze na nowe laboratorium i udaje mu się to. Wkrótce Douglas odchodzi od współpracy z Krane'm i chce ostrzec rodzinę przed nim. Donald mu nie wierzy do póki Krane nie porywa Leo i Tashy. Donald uwalnia ich. Kiedy Krane prawie zabija bioniczne rodzeństwo, Douglas ich ratuje, ale Krane ucieka. Donald jednak nie wieży, że jego brat jest dobry. Bree niszczy swój chip, gdyż chce być normalną dziewczyną, ale tego żałuje Donald bezsilnie chce naprawić jej chipa. Pomaga mu Douglas z którym potom się godzi. Wkrótce świat dowiaduje się o mocach Adama, Bree i Chase'a. Okazuje się, że Krane ma wspólniczkę, S-1, która zrzuca na Leo sufit. Rząd chce rozdzielić rodzeństwo. Oni jednak uciekają. Douglas do zmiażdżonej ręki Leo daje bionikę. Adam, Bree, Chase, Leo, Donald i Douglas pokonują Krane'a i S-1 oraz udaje im się przekonać rząd, że pomagają ludzi. Krane i S-1 zostają złapani do specjalnej klatki. Okazuje się, że Krane ma oprócz S-1 jeszcze 99 innych bionicznych nastolatków i zaprzysięga zemstę. Wkrótce bioniczna armia powraca i Krane zamierza dzięki opracowaniu bim-bama przejąć kontrolę nad umysłami ludzi z całego świata. Krane i bioniczna armia stają do walki z Leo, Douglasem, Donaldem, Chase'm, Bree i Adamem. Krane zostaje zabity, a żołnierze odzyskują wolność i nie pamiętają kim był Krane. Donald buduje Bioniczną Akademie Davenporta, w której Adam, Bree i Chase są mentorami, a Leo i bioniczni żołnierze uczniami. Kiedy Chase mówi Sebastianowi (jednemu z żołnierzy) co się stało z Krane'm ten chce pomścić ojca.

Sezon 4

Sebastian pragnie zabić Donalda tak jak Adam, Bree i Chase zabili jego ojca. Razem z dwójką innych uczniów staje do walki z bionicznym rodzeństwem, ale ostatecznie zostają pokonani i trafiają do więzienia na bionicznej wyspie, a ich chipy zostają zdezaktywowane. Chase i Donald opracowują nowoczesne źródło energii, które podstępem kradnie złoczyńca o imieniu Incapacitator, który poważnie rani Chase'a. Chase trafia na Oddział specjalny, a jego rodzeństwo postanawia pokonać złoczyńce. Wkrótce stara znajoma Douglasa, Giselle chce zrobić film o Adamie, Bree i Chase. Nikt nie wie, że ma złe zamiary zastąpienia bionicznych bohaterów androidami, a cała ekipa filmowa to androidy. Wkrótce Adam, Bree, Chase, Leo i Douglas rozwalają wszystkie androidy, a Giselle ucieka. Kiedy w starej kryjówce Douglasa odnajduje robotyczną rękę Marcusa chce go odbudować i się zemścić. Wkrótce na wyspę przyjeżdża S-1, która okazuje się być dobra po wyłączeniu Trytona. Okazuje się, że Krane zainstalował na Trytonie śmiercionośnego wirusa, więc wszyscy, którzy mieli włączony ten tryb mogą umrzeć. Życie Adama, Bree, Chase'a, S-1 oraz innych żołnierzy jest zagrożone, jednak Leo i Douglas ich ratują. Wkrótce Prezydent chce nagrodzić Adama, Bree i Chase'a za bohaterstwo. Gdy ci jadą na rozdanie nagrody wraz z Donaldem i Douglasem samo prowadzącą się limuzyną, most po którym przejeżdżają zaczyna się zawalać. Leo wraz ze wszystkimi innymi uczniami idzie ich ratować. W końcu Leo zostaje mentorem. To jednak nie koniec...

Postacie

Główni

Postać Aktor/Aktorka Dubbing
Leo Dooley Tyrel Jackson Williams Beniamin Lewandowski
Adam Davenport Spencer Boldman Kamil Kula
Bree Davenport Kelli Berglund Iga Krefft
Chase Davenport Billy Unger Maciej Musiał
Donald Davenport Hal Sparks Grzegorz Kwiecień

Poboczni

Postać Aktor/Aktorka Dubbing
Tasha Davenport Angel Parker Anna Sroka-Hryń
Edzio Will Forte Paweł Szczesny
Ethan Garrett Backstrom Adam Pluciński
Dyrektorka Perry Maile Flanagan Katarzyna Kozak
Janelle Madison Pettis Julia Chatys
Caitlin Michaela Carrozzo Aleksandra Kowalicka/Dominika Sell
Stephanie Oana Gregory
Trent Eddie Perino Przemysław Stippa/Piotr Bajtlik
Owen Ben Stillwell Paweł Ciołkosz
Marcus Mateus Ward Józef Pawłowski
Douglas Davenport Jeremy Kent Jackson Krzysztof Cybiński
Victor Krane Graham Shiels Jakub Szydłowski
S-1 Ashley Argota
Scott Dustin Ingram Paweł Ciołkosz
Sebastian Cole Ewing Krzysztof Szczepaniak
Spin Max Charles Bernard Lewandowski
Bob Brandon Salgado-Telis Marek Moryc

Wersja polska

Prolog

Sezon 1, 2 & 3

Lektor: Oto pierwsze pokolenie nadludzi. Są od nas silniejsi, szybsi, mądrzejsi. Najnowsza generacja ludzkiej rasy...
Leo: ... ukrywa się w mojej piwnicy.

Sezon 4

Lektor: Oto pierwsze pokolenie nadludzi. Są od nas silniejsi, szybsi, mądrzejsi. Najnowsza generacja ludzkiej rasy...

Leo: ... mieszka na Bionicznej wyspie.

Odcinki

Osobny artykuł: Lista odcinków

Sezony

Sezon Odcinki Pierwsza emisja 22px-Flag_of_the_United_States.svg.png Pierwsza emisja 22px-Flag_of_Poland.svg.png
Pierwszy 20 27 lutego 2012 26 maja 2012
Drugi 26 25 lutego 2013 7 czerwca 2013
Trzeci 26 17 lutego 2014 13 września 2014
Czwarty 26 18 marca 2015 31 sierpnia 2015

Linki zewnętrzne

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki